Vishay/Dale RNC55K3323FSB14
RNC55K3323FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K3323FSB14
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K3323FSB14.pdf
Availability of RNC55K3323FSB14
QUANTITY
RNC55K3323FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K3323FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55K3323FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K3323FSB14
Related LinksRNC55K3, RNC55K3323FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K3323FSB14 Details Description
Related parts for RNC55K3323FSB14
LIGHT PIPE 4HI 3MM SQUARE datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 80 50/CD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC50S/AE50G/HKC50S datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 75MA 11.8 OHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 4POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf