Vishay/Dale RNC55K4321FSB14
RNC55K4321FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K4321FSB14
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K4321FSB14.pdf
Availability of RNC55K4321FSB14
QUANTITY
RNC55K4321FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K4321FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC55K4321FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K4321FSB14
Related LinksRNC55K4, RNC55K4321FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K4321FSB14 Details Description
Related parts for RNC55K4321FSB14
IC 80C51 MCU 96K OTP 44-PLCC datasheet.pdf
IND DELAY LINE 4.0NS 1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER I2C HOTSWAP 14DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf