Vishay/Dale RNC55K4532FMBSL
RNC55K4532FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55K4532FMBSL
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55K4532FMBSL.pdf
Availability of RNC55K4532FMBSL
QUANTITY
RNC55K4532FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55K4532FMBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55K4532FMBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55K4532FMBSL
Related LinksRNC55K4, RNC55K4532FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55K4532FMBSL Details Description
Related parts for RNC55K4532FMBSL
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 4.096V SC70 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
SENSOR 30PSI GAUGE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 12.32MM datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MB 500MHZ 165BGA datasheet.pdf
HOLD DOWN datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf