Vishay/Dale RNC60H1100BSRSL
RNC60H1100BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1100BSRSL
Brief Description
RES 110 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1100BSRSL.pdf
Availability of RNC60H1100BSRSL
QUANTITY
RNC60H1100BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1100BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1100BSRSL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1100BSRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1100BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1100BSRSL Details Description
Related parts for RNC60H1100BSRSL
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2X1 10UMAX datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 349 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
4.25G DWDM TOSA 80KM FINISAR datasheet.pdf
IC 64BIT SRL PARALLEL 80V 80QFP datasheet.pdf