Vishay/Dale RNC60H1130FSBSL
RNC60H1130FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1130FSBSL
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1130FSBSL.pdf
Availability of RNC60H1130FSBSL
QUANTITY
RNC60H1130FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1130FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1130FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1130FSBSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1130FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1130FSBSL Details Description
Related parts for RNC60H1130FSBSL
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
IC XENON FLASH CHARGE 14TDFN datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 14TSSOP datasheet.pdf
RES 887K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf