Vishay/Dale RNC60H1132DSB14
RNC60H1132DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1132DSB14
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1132DSB14.pdf
Availability of RNC60H1132DSB14
QUANTITY
RNC60H1132DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1132DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H1132DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1132DSB14
Related LinksRNC60H1, RNC60H1132DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1132DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H1132DSB14
CONN RCPT 20POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
POT 40 OHM 500W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf