Vishay/Dale RNC60H1133FRBSL
RNC60H1133FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1133FRBSL
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1133FRBSL.pdf
Availability of RNC60H1133FRBSL
QUANTITY
RNC60H1133FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1133FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1133FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1133FRBSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1133FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1133FRBSL Details Description
Related parts for RNC60H1133FRBSL
Connector Header 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MPU EP7 90MHZ 204TFBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 12V datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER I2C HOTSWAP 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf