Vishay/Dale RNC60H1134FSRSL
RNC60H1134FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1134FSRSL
Brief Description
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1134FSRSL.pdf
Availability of RNC60H1134FSRSL
QUANTITY
RNC60H1134FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1134FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1134FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1134FSRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1134FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1134FSRSL Details Description
Related parts for RNC60H1134FSRSL
IDC CABLE- APR20A/ AE20M / X datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A LPTS datasheet.pdf
ANT MOB LOWBAND DC 1/4 30-35MHZ datasheet.pdf
RES 474K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/06/90 1.5SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 55MA 44 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf