Vishay/Dale RNC60H1321BSRSL
RNC60H1321BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1321BSRSL
Brief Description
RES 1.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1321BSRSL.pdf
Availability of RNC60H1321BSRSL
QUANTITY
RNC60H1321BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1321BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1321BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1321BSRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1321BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1321BSRSL Details Description
Related parts for RNC60H1321BSRSL
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 35 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf