Vishay/Dale RNC60H1321DSB14
RNC60H1321DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1321DSB14
Brief Description
RES 1.32K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1321DSB14.pdf
Availability of RNC60H1321DSB14
QUANTITY
RNC60H1321DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1321DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H1321DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1321DSB14
Related LinksRNC60H1, RNC60H1321DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1321DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H1321DSB14
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Lighting 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM SMD 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR BOX W/LED datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf