Vishay/Dale RNC60H1454DSRSL
RNC60H1454DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1454DSRSL
Brief Description
RES 1.45M OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1454DSRSL.pdf
Availability of RNC60H1454DSRSL
QUANTITY
RNC60H1454DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1454DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1454DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.45M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1454DSRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1454DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1454DSRSL Details Description
Related parts for RNC60H1454DSRSL
CONN PLUG RT ANG 3POS W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE CRIMP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
FAN AXIAL 45X10MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 5% BP 1808 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 16-PQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 590MA 810 MOHM TH datasheet.pdf
LED SNAP-IN PMI PVC FREE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf