Vishay/Dale RNC60H1932BSB14
RNC60H1932BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1932BSB14
Brief Description
RES 19.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1932BSB14.pdf
Availability of RNC60H1932BSB14
QUANTITY
RNC60H1932BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1932BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H1932BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1932BSB14
Related LinksRNC60H1, RNC60H1932BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1932BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H1932BSB14
POLYSWITCH RUE SERIES 6.00A datasheet.pdf
IC LOW RS-232 DRVR/REC 20-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PLASTIC BARRIER END BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EXTRUSION REAR CENTER 9.40" datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 24" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
MCR-CONFIG-KIT-A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 4V SC59-3 datasheet.pdf