Vishay/Dale RNC60H2212BSR36
RNC60H2212BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2212BSR36
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2212BSR36.pdf
Availability of RNC60H2212BSR36
QUANTITY
RNC60H2212BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2212BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC60H2212BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2212BSR36
Related LinksRNC60H2, RNC60H2212BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2212BSR36 Details Description
Related parts for RNC60H2212BSR36
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
IC CLK SRC VCXO/SET-TOP 28-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CABLE 8 POS FEMALE/WIRES 500MM datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
MINITEK PWR4.2 RA HEADER datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 330 OHM 16SOIC datasheet.pdf
GT 48C 48#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN UNSHROUDED HEADER HDR 6 POS datasheet.pdf