Vishay/Dale RNC60H2213BSRSL
RNC60H2213BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2213BSRSL
Brief Description
RES 221K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2213BSRSL.pdf
Availability of RNC60H2213BSRSL
QUANTITY
RNC60H2213BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2213BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2213BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2213BSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2213BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2213BSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2213BSRSL
RES SMD 107 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DEBOUNCER SWITCH OCTAL 20SSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" .50MM 10 POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
RES 250 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf