Vishay/Dale RNC60H2322DSB14
RNC60H2322DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2322DSB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2322DSB14.pdf
Availability of RNC60H2322DSB14
QUANTITY
RNC60H2322DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2322DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2322DSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2322DSB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2322DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2322DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H2322DSB14
THERMISTOR 470K OHM NTC SMT 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .050 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 59K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 72MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC DDR2 512M 333MHZ 84BGA datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 1W 16QSOP datasheet.pdf