Vishay/Dale RNC60H2322DSRSL
RNC60H2322DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2322DSRSL
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2322DSRSL.pdf
Availability of RNC60H2322DSRSL
QUANTITY
RNC60H2322DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2322DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2322DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2322DSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2322DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2322DSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2322DSRSL
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 10POS DL 15AU datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DMM 5.5 RES RS-232 INTERFACE datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 23-27AWG .250 datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 60VBGA datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 1.95A 35 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf