Vishay/Dale RNC60H2323BRB14
RNC60H2323BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2323BRB14
Brief Description
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2323BRB14.pdf
Availability of RNC60H2323BRB14
QUANTITY
RNC60H2323BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2323BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2323BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2323BRB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2323BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2323BRB14 Details Description
Related parts for RNC60H2323BRB14
IC FILTER LP 10TH ORD LIN 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 19POS datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 55POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
RES 115 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 16SOIC datasheet.pdf