Vishay/Dale RNC60H2323BRRSL
RNC60H2323BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2323BRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2323BRRSL.pdf
Availability of RNC60H2323BRRSL
QUANTITY
RNC60H2323BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2323BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2323BRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2323BRRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2323BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2323BRRSL Details Description
Related parts for RNC60H2323BRRSL
CONN HOUSING 8POS .100 W/RAMP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 256FBGA datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BNC 90 R/A (M) AT&T 735 datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf