Vishay/Dale RNC60H2342DSB14
RNC60H2342DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2342DSB14
Brief Description
RES 23.4K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2342DSB14.pdf
Availability of RNC60H2342DSB14
QUANTITY
RNC60H2342DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2342DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2342DSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2342DSB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2342DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2342DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H2342DSB14
CONN CARD EXTEND 18POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 5M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
DSUB 8W8 F SOD FLOA G50 CAD datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.06 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
LJT 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
1500UF 25V 12,5X20 datasheet.pdf