Vishay/Dale RNC60H2432BSB14
RNC60H2432BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2432BSB14
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2432BSB14.pdf
Availability of RNC60H2432BSB14
QUANTITY
RNC60H2432BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2432BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2432BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2432BSB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2432BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2432BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H2432BSB14
RES SMD 392 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 1111 datasheet.pdf
LED WHITE 2MINI PLCC SMD datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X2MM W/ADH datasheet.pdf
CABLE 5COND 24AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
24-Bit, 192 kHz, DAC IC datasheet.pdf