Vishay/Dale RNC60H2434FMBSL
RNC60H2434FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2434FMBSL
Brief Description
RES 2.43M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2434FMBSL.pdf
Availability of RNC60H2434FMBSL
QUANTITY
RNC60H2434FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2434FMBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2434FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2434FMBSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2434FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2434FMBSL Details Description
Related parts for RNC60H2434FMBSL
MONO CRYST FILTER 12.5KHZ 4P 2PC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A SC70-3 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 22A 8-SOP datasheet.pdf
ZUB datasheet.pdf
TERM HOOK TONGUE datasheet.pdf
NAEHRUNGSINITIATOR datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/CAP datasheet.pdf