Vishay/Dale RNC60H3013FRBSL
RNC60H3013FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3013FRBSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3013FRBSL.pdf
Availability of RNC60H3013FRBSL
QUANTITY
RNC60H3013FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3013FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H3013FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3013FRBSL
Related LinksRNC60H3, RNC60H3013FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3013FRBSL Details Description
Related parts for RNC60H3013FRBSL
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CBL RIBN 9COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 732.9VC SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 16KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT PCB datasheet.pdf
MODULE RF 900MHZ 1W 115KBPS datasheet.pdf
ELECT CONTROL PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 40 POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT BLK AU 5C datasheet.pdf