Vishay/Dale RNC60H3282DSRE6
RNC60H3282DSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3282DSRE6
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3282DSRE6.pdf
Availability of RNC60H3282DSRE6
QUANTITY
RNC60H3282DSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3282DSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H3282DSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3282DSRE6
Related LinksRNC60H3, RNC60H3282DSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3282DSRE6 Details Description
Related parts for RNC60H3282DSRE6
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR AMC1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 2NC+2NC 24VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A D2PAK datasheet.pdf