Vishay/Dale RNC60H3300BSB14
RNC60H3300BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3300BSB14
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3300BSB14.pdf
Availability of RNC60H3300BSB14
QUANTITY
RNC60H3300BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3300BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3300BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3300BSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3300BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3300BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H3300BSB14
LED T-5MM 660NM SRED DIFF datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN CAP SEAL FOR PX0410/PX0415 datasheet.pdf
IC USB PWR SW BOOST CONV 20VQFN datasheet.pdf
FPGA BLADE BOARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf