Vishay/Dale RNC60H3303FSRE6
RNC60H3303FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3303FSRE6
Brief Description
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3303FSRE6.pdf
Availability of RNC60H3303FSRE6
QUANTITY
RNC60H3303FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3303FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H3303FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3303FSRE6
Related LinksRNC60H3, RNC60H3303FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3303FSRE6 Details Description
Related parts for RNC60H3303FSRE6
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 9.59"L X 7.71"W datasheet.pdf
CAP CER 3600PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
PREWIRED ENCLOSED SWES BZLNTOP datasheet.pdf
WIRE CLAMP PAD datasheet.pdf
IC MCU 192KB FLASH 64MHZ 64LQFP datasheet.pdf
25P F PC 370PF M3 datasheet.pdf