Vishay/Dale RNC60H3321BSB14
RNC60H3321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3321BSB14
Brief Description
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3321BSB14.pdf
Availability of RNC60H3321BSB14
QUANTITY
RNC60H3321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3321BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3321BSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3321BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H3321BSB14
FLEX CABLE - AFG20A/AF20/AFG20A datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.09A 70 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RIVET BRASS (ER-48) (KB) datasheet.pdf
MTG.BRACKET D-77150 PACK OF 10 datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf