Vishay/Dale RNC60H3322FSBSL
RNC60H3322FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3322FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3322FSBSL.pdf
Availability of RNC60H3322FSBSL
QUANTITY
RNC60H3322FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3322FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H3322FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3322FSBSL
Related LinksRNC60H3, RNC60H3322FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3322FSBSL Details Description
Related parts for RNC60H3322FSBSL
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.0GHZ 1023FCCBGA datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT RED W/WIRE 12" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 3A MED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 7 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf