Vishay/Dale RNC60H3323DSRE6
RNC60H3323DSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3323DSRE6
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3323DSRE6.pdf
Availability of RNC60H3323DSRE6
QUANTITY
RNC60H3323DSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3323DSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H3323DSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3323DSRE6
Related LinksRNC60H3, RNC60H3323DSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3323DSRE6 Details Description
Related parts for RNC60H3323DSRE6
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.5UF 10% 2KVAC SCREW datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER FRACTION N 32TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 3COND BLACK 10' datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 9PR SHLD 300V datasheet.pdf