Vishay/Dale RNC60H3922FRB14
RNC60H3922FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3922FRB14
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3922FRB14.pdf
Availability of RNC60H3922FRB14
QUANTITY
RNC60H3922FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3922FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3922FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3922FRB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3922FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3922FRB14 Details Description
Related parts for RNC60H3922FRB14
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC PMIC INTERFACE PROT UDFN2020 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 31C S 72" RBW JACKS NI datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 SKT J/N RE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 480W datasheet.pdf