Vishay/Dale RNC60H4423FRB14
RNC60H4423FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4423FRB14
Brief Description
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4423FRB14.pdf
Availability of RNC60H4423FRB14
QUANTITY
RNC60H4423FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4423FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H4423FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4423FRB14
Related LinksRNC60H4, RNC60H4423FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4423FRB14 Details Description
Related parts for RNC60H4423FRB14
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMOSTAT 145 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OA/REF/COMP 0.8V P-P 10UDFN datasheet.pdf