Vishay/Dale RNC60H4492FRB14
RNC60H4492FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H4492FRB14
Brief Description
RES 44.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H4492FRB14.pdf
Availability of RNC60H4492FRB14
QUANTITY
RNC60H4492FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H4492FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H4492FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H4492FRB14
Related LinksRNC60H4, RNC60H4492FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H4492FRB14 Details Description
Related parts for RNC60H4492FRB14
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 31POS PIN 36" WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 271 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUS 32V F/A LIFT TRUCK 50A datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 6.5NS 208PQFP datasheet.pdf
TWT,STR,NIB,PSA datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf