Vishay/Dale RNC60H6193FSB14
RNC60H6193FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H6193FSB14
Brief Description
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H6193FSB14.pdf
Availability of RNC60H6193FSB14
QUANTITY
RNC60H6193FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H6193FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H6193FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H6193FSB14
Related LinksRNC60H6, RNC60H6193FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H6193FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H6193FSB14
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" SLD datasheet.pdf
TRANSISTOR RF LDMOS SOT502B datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST VM 16TSSOP datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.039" datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
POSITIONER STATIC MS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf