Vishay/Dale RNC60H6342FRRE6
RNC60H6342FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H6342FRRE6
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H6342FRRE6.pdf
Availability of RNC60H6342FRRE6
QUANTITY
RNC60H6342FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H6342FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H6342FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H6342FRRE6
Related LinksRNC60H6, RNC60H6342FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H6342FRRE6 Details Description
Related parts for RNC60H6342FRRE6
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 320K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 517 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/06/180 SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf