Vishay/Dale RNC60H6343FSB14
RNC60H6343FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H6343FSB14
Brief Description
RES 634K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H6343FSB14.pdf
Availability of RNC60H6343FSB14
QUANTITY
RNC60H6343FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H6343FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H6343FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H6343FSB14
Related LinksRNC60H6, RNC60H6343FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H6343FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H6343FSB14
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC PCMCIA CARD SW MATRIX 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 3W 6028 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf