Vishay/Dale RNC60H7321BSB14
RNC60H7321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H7321BSB14
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H7321BSB14.pdf
Availability of RNC60H7321BSB14
QUANTITY
RNC60H7321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H7321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H7321BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H7321BSB14
Related LinksRNC60H7, RNC60H7321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H7321BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H7321BSB14
RES SMD 402K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TRIMMER 5.5-30PF 250V TH datasheet.pdf
HDR STR DR.DP SMT datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
OSC XO 47.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf