Vishay/Dale RNC60H7321DSB14
RNC60H7321DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H7321DSB14
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H7321DSB14.pdf
Availability of RNC60H7321DSB14
QUANTITY
RNC60H7321DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H7321DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H7321DSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H7321DSB14
Related LinksRNC60H7, RNC60H7321DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H7321DSB14 Details Description
Related parts for RNC60H7321DSB14
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE GATE 8DIP datasheet.pdf
FILTER 2-STAGE GENERAL 20A datasheet.pdf
SWAB CHAMOIS SINGLE ENDED 50PCS datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 777 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.02% 0.4W 2512 datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 6PVH 4COL datasheet.pdf
TAPE 3/4"X60YD ROLL datasheet.pdf
1.8 V, 5 MHz Rail-to-Rail Low Power Operational Amplifiers IC datasheet.pdf