Vishay/Dale RNC60H9311BSRE6
RNC60H9311BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H9311BSRE6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H9311BSRE6.pdf
Availability of RNC60H9311BSRE6
QUANTITY
RNC60H9311BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H9311BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H9311BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H9311BSRE6
Related LinksRNC60H9, RNC60H9311BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H9311BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60H9311BSRE6
IC OPAMP GP 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A 52QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 4.0" datasheet.pdf
LIGHT PIPE VERT 0.400" FLAT FACE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 640MA 220 MOHM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX FLEXIBILITY MULTI datasheet.pdf
MT2 CRD SCREWDRIVER TIP QTY 2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf