Vishay/Dale RNC60J1000BSBSL
RNC60J1000BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1000BSBSL
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1000BSBSL.pdf
Availability of RNC60J1000BSBSL
QUANTITY
RNC60J1000BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1000BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60J1000BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1000BSBSL
Related LinksRNC60J1, RNC60J1000BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1000BSBSL Details Description
Related parts for RNC60J1000BSBSL
MODULE DDR2 1GB 240FBDIMM datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 512 RAM 44TQFP datasheet.pdf
VERT GUIDE PIN HDR ADV G-ROUND datasheet.pdf
MOTOR TIMER 11PIN SOCKET 120V datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STER 192KHZ 20SSOP datasheet.pdf