Vishay/Dale RNC60J1322BSB14
RNC60J1322BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1322BSB14
Brief Description
RES 13.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1322BSB14.pdf
Availability of RNC60J1322BSB14
QUANTITY
RNC60J1322BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1322BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1322BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1322BSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1322BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1322BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1322BSB14
CONN HEADER VERT 17POS .100 TIN datasheet.pdf
MTG BRACKET KIT FOR WALLS "L" datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR .5" X 4' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A SMB datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 16V 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 8K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TRANSFORMER FLYBACK LT3799 datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN FML 160POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf