Vishay/Dale RNC60J1330BSRE6
RNC60J1330BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1330BSRE6
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1330BSRE6.pdf
Availability of RNC60J1330BSRE6
QUANTITY
RNC60J1330BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1330BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J1330BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1330BSRE6
Related LinksRNC60J1, RNC60J1330BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1330BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J1330BSRE6
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A SOT223 datasheet.pdf
IC DDR2 1GB 400MHZ 84BGA datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED RING WARM WHITE 2800 datasheet.pdf
LED CBL ASSY 0.50W WH/BK 8" WIRE datasheet.pdf