Vishay/Dale RNC60J1330FSB14
RNC60J1330FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1330FSB14
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1330FSB14.pdf
Availability of RNC60J1330FSB14
QUANTITY
RNC60J1330FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1330FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1330FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1330FSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1330FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1330FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1330FSB14
SENSOR 300PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf