Vishay/Dale RNC60J1452BSB14
RNC60J1452BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1452BSB14
Brief Description
RES 14.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1452BSB14.pdf
Availability of RNC60J1452BSB14
QUANTITY
RNC60J1452BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1452BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1452BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1452BSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1452BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1452BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1452BSB14
IC BUFFER CMOS NON-INV 5TSOP datasheet.pdf
TXRX TRANSLATING IEEE 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 100TQFP datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf