Vishay/Dale RNC60J1934BSRE6
RNC60J1934BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1934BSRE6
Brief Description
RES 1.93M OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1934BSRE6.pdf
Availability of RNC60J1934BSRE6
QUANTITY
RNC60J1934BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1934BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J1934BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.93M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1934BSRE6
Related LinksRNC60J1, RNC60J1934BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1934BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J1934BSRE6
TRIMMER 20K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56VQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf