Vishay/Dale RNC60J2103BRB14
RNC60J2103BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2103BRB14
Brief Description
RES 210K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2103BRB14.pdf
Availability of RNC60J2103BRB14
QUANTITY
RNC60J2103BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2103BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J2103BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2103BRB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J2103BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2103BRB14 Details Description
Related parts for RNC60J2103BRB14
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A MBS-2 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
UMY5-1272 SAFETY MAT datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf