Vishay/Dale RNC60J2212BSRE6
RNC60J2212BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2212BSRE6
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2212BSRE6.pdf
Availability of RNC60J2212BSRE6
QUANTITY
RNC60J2212BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2212BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J2212BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2212BSRE6
Related LinksRNC60J2, RNC60J2212BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2212BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J2212BSRE6
CARD EDGE 100PS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 200E 8.25KV BOL datasheet.pdf
BULB SOCKET DOUBLE GRAY datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf