Vishay/Dale RNC60J2843BSB14
RNC60J2843BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2843BSB14
Brief Description
RES 284K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2843BSB14.pdf
Availability of RNC60J2843BSB14
QUANTITY
RNC60J2843BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2843BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J2843BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)284k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2843BSB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J2843BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2843BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J2843BSB14
RES 110 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 33POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 500W MONO D 16SOIC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
102MCE-ST-80 MEDIA CONV. datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 5KV X7R RADIAL datasheet.pdf