Vishay/Dale RNC60J3092FSRE6
RNC60J3092FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3092FSRE6
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3092FSRE6.pdf
Availability of RNC60J3092FSRE6
QUANTITY
RNC60J3092FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3092FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J3092FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3092FSRE6
Related LinksRNC60J3, RNC60J3092FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3092FSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J3092FSRE6
COND SGNL 35/32 J/K/T/E/N/R/S/B datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A 50.125UM RIS MTRJ 10M1 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AC datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 5/16" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf