Vishay/Dale RNC60J3240FSB14
RNC60J3240FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3240FSB14
Brief Description
RES 324 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3240FSB14.pdf
Availability of RNC60J3240FSB14
QUANTITY
RNC60J3240FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3240FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3240FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3240FSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3240FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3240FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3240FSB14
IC DSC 16BIT 48KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MAGJACK 8PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED COB WHT 26.5MM 3000K 90CRI datasheet.pdf