Vishay/Dale RNC60J3303FSB14
RNC60J3303FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3303FSB14
Brief Description
RES 330K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3303FSB14.pdf
Availability of RNC60J3303FSB14
QUANTITY
RNC60J3303FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3303FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J3303FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3303FSB14
Related LinksRNC60J3, RNC60J3303FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3303FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J3303FSB14
KNOB CLR/MATTE.925"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
FUSE CERM 12A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A 12' UHF datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 RED 25X4' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf