Vishay/Dale RNC60J3320FSRE6
RNC60J3320FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3320FSRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3320FSRE6.pdf
Availability of RNC60J3320FSRE6
QUANTITY
RNC60J3320FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3320FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J3320FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3320FSRE6
Related LinksRNC60J3, RNC60J3320FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3320FSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J3320FSRE6
CONN SPLICE BUTT 14-16AWG STRAP datasheet.pdf
IC MOSFET CONTROLLER 28SOIC datasheet.pdf
MODULE DDR 1GB 184-DIMM VLP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16TQFN datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 40.5UH SMD datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 11POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
HOLE PLUG RIGID BLACK .687" HOLE datasheet.pdf
SUPER MY datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVDS SMD datasheet.pdf